თბილისის გრანდ სლემზე საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრებმა ასპარეზობა ცხრა მედლით დაასრულა. ინფორმაციას სპორტის სამინისტრო ავრცელებს.
“საქართველოს სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით, თბილისის გრანდ სლემი გაიმართა. ტურნირზე საქართველოს ნაკრებმა ცხრა მედალი: ორი ოქრო, ორი ვერცხლი, ხუთი ბრინჯაო მოიპოვა და საერთო გუნდურ ჩათვლაში მეორე ადგილი დაიკავა.
ტურნირის ბოლო საშეჯიბრო დღის ასპარეზობებს საქართველოს სპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე ირაკლი მეძმარიაშვილი ესწრებოდა.
თბილისის გრანდ სლემის მესამე დღეს საქართველომ სამი მედალი მოიპოვა: გურამ თუშიშვილი (+100კგ) ვიცე-ჩემპიონი გახდა ბრინჯაოს მედლები კი გიორგი ჯაბნიაშვილმა (-90კგ) და ირაკლი დემეტრაშვილმა (+100კგ) მიიღეს.
ტურნირის დასკვნით დღეს სპორტიდან გააცილეს წარმატებული ქართველი ძიუდოისტი, მსოფლიოსა და ევროპული თამაშების ჩემპიონი ლუხუმ ჩხვიმიანი.
თბილისის გრანდ სლემზე ეთერ ლიპარტელიანმა (-57 კგ) ოქროს მედალი ზედიზედ მეორედ მოიპოვა; ამავე წონაში ნინო ლოლაძემ ბრინჯაოს მედალი, თემურ ნოზაძემ (-66 კგ) კი ვერცხლის მედალი დაიმსახურა. ლაშა შავდათუაშვილმა (-73 კგ) ტურნირის ჩემპიონობა მესამედ იზეიმა, -81 კგ წონით კატეგორიაში ირაკლი ბეროშვილმა და ზაურ დვალაშვილმა კი ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს”, – აღნიშნულია სპორტის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.