ვაკო თურნავა: “ღია ბანკინგის დანერგვა ერთ-ერთი ვალდებულებაა ევროკავშირში გაწევრიანებისთვის”
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი ვაკო თურნავა ღია ბანკიგთან დაკავშირებით სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს და აღნიშნავს, რომ მისი დანერგვა ერთ-ერთი ვალდებულებაა ევროკავშირში გაწევრიანებისთვის.
„ღია ბანკინგი - Open...
გიორგი აბაშიშვილი: “ყველა საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტი თუ სარეიტინგო სააგენტო მთავრობის სწორ ეკონომიკურ პოლიტიკას უსვამს ხაზს – ბიზნესს სურს არა მოწოდებები დახურვის, გაფიცვის, მუქარის, შანტაჟის, დესტაბილიზაციის შესახებ, არამედ მშვიდობა, თავისუფალი, ბიზნესისადმი მეგობრული გარემო”
“ექსპერტთა”, პოლიტიკოსთა და ზოგიერთი ევროპელი ელჩის პროგნოზითაც კი 2024 წლის ბოლოს საქართველოს ეკონომიკა უნდა ჩამოშლილიყო, ლარი გაუფასურებულიყო და სერიოზულ კრიზისი დამდგარიყო, მათივე მოწოდებით, ბიზნესს...
ლევან დავითაშვილი: “თურქმენეთთან რამდენიმე მიმართულებით გვაქვს თანამშრომლობის პერსპექტივა. გვინდა, რომ მეტი ეკონომიკური შედეგი მივიღოთ, – ეს ეხება სავაჭრო ურთიერთობების გაღრმავებას, ენერგეტიკისა და ტრანსპორტის სფეროებში თანამშრომლობას”
„რამდენიმე მიმართულებით გვაქვს თანამშრომლობის პერსპექტივა თურქმენეთთან. გვინდა, რომ ეს თანამშრომლობა კიდევ უფრო გაღრმავდეს და ხელშესახები იყოს საქართველოსთვის და მეტი ეკონომიკური შედეგი მივიღოთ. ეს ეხება...
ზაალ ანჯაფარიძე: “Heritage Foundation 2025” წლის ინდექსით, საქართველოს ეკონომიკური თავისუფლების მაჩვენებელი აჭარბებს როგორც რეგიონულ, ისე მსოფლიოს საშუალო მაჩვენებელს – ამ კვლევას სახრის სახე რომ ჰქონდეს, სულ ზურგი უნდა აუჭრელო ევრობიუროკრატიასა და მათ აქაურ აგენტურას”
“ავტორიტეტული “Heritage Foundation 2025” წლის ინდექსით, საქართველოს ეკონომიკური თავისუფლების მაჩვენებელი აჭარბებს როგორც რეგიონულ, ისე მსოფლიოს საშუალო მაჩვენებელს”, - წერს ანალიტიკოსი ზაალ ანჯაფარიძე სოციალურ ქსელში.