სისხლის სამართლის კანონმდებლობაში სამშობლოს ღალატის მუხლის დაბრუნების ინიციატივა პარლამენტმა მესამე მოსმენით მიიღო. პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე კანონპროექტს, რომლის თანახმად, სისხლის სამართლის კოდექსს 307¹ მუხლი ემატება, 86...
წყნეთის გზატკეცილზე, რესტორან „კაკლების“ მიმდებარე ტერიტორიაზე საავტომობილო მოძრაობა ნაწილობრივ შეიზღუდება
ვაკის რაიონში, წყნეთის გზატკეცილზე, უსაფრთხოების მიზნით, საავტომობილო გზის გასწვრივ არსებული ფერდის გამაგრების სამუშაოები მიმდინარეობს. ინფორმაციას თბილისის მერია ავრცელებს. “სამუშაოების გამო, 2 აპრილის 00:00 საათიდან, ერთი...
ნიკოლოზ სამხარაძე: “ოკუპირებული ტერიტორიების საკითხის გადაწყვეტის გასაღები არის რუსული ჯარების გაყვანა. არ მგონია, რომ რუსეთი ამას უახლოეს მომავალში აპირებდეს”
“შეიძლება ითქვას, რომ რუსეთი საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონებში უფრო თავდაჯერებული და აქტიური გახდა”, - ასე უპასუხა პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარემ ნიკოლოზ სამხარაძემ რუმინულ გამოცემას...
სოზარ სუბარი: “კომისიის მუშაობაში რაც ყველაზე მეტად არ მოსწონს კოლექტიურ “ნაციონალურ მოძრაობას”, არის 2008 წლის აგვისტოს ომში მათი დანაშაულებისა და მოღალატეობრივი ქმედებების გამომზეურება”
„კარგად იცით, რომ დაიწყო პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის მუშაობა, რასაც კომისიის პირველივე დღეებში მოჰყვა სერიოზული შფოთვა კოლექტიურ "ნაციონალურ მოძრაობასა" და მათ მხარდამჭერებში. დაიწყო ცილისწამებებისა და...
ნიკოლოზ სამხარაძე: “ბუქარესტის სამიტიდან, სადაც ლიდერებმა პირობა დადეს, რომ საქართველო გახდებოდა ალიანსის წევრი, 17 წელი გავიდა; ამან გამოიწვია იმედგაცრუება საქართველოს მოქალაქეებში, რის გამოც ნატო-ს მხარდაჭერა შემცირდა”
„ნატო-ში ინტეგრაციას არ აქვს ასეთივე ძლიერი მხარდაჭერა (როგორც ევროკავშირს), მაგრამ ეს იმიტომ, რომ ქართველები, უბრალოდ, დაიღალნენ ნატო-ში მიღების მოლოდინით”, - განაცხადა პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა...
ლიკა შარტავა: “მინდა მივმართო ჩემს თანატოლებს, ახალგაზრდებს, მათ, ვისაც გული შესტკივათ ჩვენი ქვეყნის მომავალზე – თვალყური ადევნონ კომისიის მსვლელობას, რადგან კომისია კიდევ ერთხელ, ნათლად წარმოაჩენს, თუ ვინ დგას დღეს მეორე მხარეს, ვინ გვესახება ე.წ. ოპოზიციურ ძალად და ვინ გვესაუბრება სამშობლოს ვითომ სიყვარულზე”
„მინდა, რამდენიმე სიტყვით შევეხო საგამოძიებო კომისიის საქმიანობას, რომელსაც, ვთვლი, რომ დღეს არსებული რეალობის გათვალისწინებით, უმნიშვნელოვანესი როლი და დატვირთვა აქვს. მინდა მივმართო და ვთხოვო ჩემს თანატოლებს,...
მამუკა მდინარაძე ოპოზიციის შესახებ: “მათ უნდათ, რომ საქართველოს არანაირი დამოუკიდებლობის ხარისხი არ ჰქონდეს, მათ შორის, გადაწყვეტილებებში. როდესაც ფინანსურ სტაბილურობაზე, ეკონომიკურ წინსვლაზე ზრუნავს სახელმწიფო თავისი სხვადასხვა ინსტიტუტის მეშვეობით (ეროვნული ბანკი იქნება, ეკონომიკის სამინისტრო თუ სხვა), გადამწყვეტი ფაქტორი არის ქვეყნის დამოუკიდებლობაში”